- Folia używna do izloacji dachu »

Folia budowlana i malarska – zabezpieczenie w trakcie remontu

21 January 2008

Dwa tygodnie temu dzwonił kolega z ławy szkolnej z pytaniem:

„Czym najlepiej zabezpieczyć podłogę wykonaną z parkietu i terakoty, ponieważ chce wyburzyć ściankę i wymienić drzwi z futryną w swoim domu.”

Bez zastanowienia zaproponowałem koledze grubą folię 4 m x 5 m o grubość folii do 130 mikronów.

Wiedziałem, że taka folia będzie najlepsza, gdyż wielokrotnie wykonywałem tego typu prace, ochraniając podłogę właśnie taka folią. Taka grubość folii jest najlepsza do tego typu prac.

Kolega kupił taką folię chociaż kręcił nosem, że jest bardzo duża i tyle folii nie jest mu potrzebne. Zasugerowałem że można tą folie podzielić na mniejsze odcinki, aby później mniejsze odcinki wykorzystać do innych celów np.:

- zabezpieczenie materiałów budowlanych na podwórku
- przykrycie pryzm kompostowych w ogródku lub innych czynności.

Po tygodniu kolega ponownie dzwonił i pierwsze jego słowa.

„Cześć Darku, miałeś rację folia zdała egzamin. Nie miałem problemów z gruzem ani kurzem na podłodze. No i żona nie suszyła mi głowy że jest brudno.”

Z przypadkami jak mój kolega spotykam się codziennie. Każdy kiedyś robił lub będzie robił remont. Jeśli więc chcesz solidnie zabezpieczyć mieszkanie przed zniszczenie polecam folię budowlaną lub folię malarską o dużej grubości najlepiej do 130 mikronów.


2 Responses to ' Folia budowlana i malarska – zabezpieczenie w trakcie remontu '

Subscribe to comments with RSS

  1. adam said,

    on January 21st, 2008 at 12:42 pm

    Właśnie maluje mieszkanie i potrzebowałbym folii mlarskiej najlepiej wielokrotnego użytku. Jaką grubość folii Pan by mi polecił aby folia się nie rozerwała. Trzeba wziąć pod uwagę że robotnicy będą po niej chodzić więc musi być ta folia wytrzymała.

  2. Darek said,

    on January 27th, 2008 at 4:25 pm

    Polecam folię malarską średniej grubości 50 mikronów w różnych rozmiarach w zależności od wielkości pomieszczeń proponuję folię malarską 4×5,3×6,2×6.